Haber

Adil Serdar Saçan Hayatını Kaybetti

Eski İstanbul Organize Kabahatler ve Kaçakçılık Şube Müdürü Adil Serdar Saçan hayatını kaybetti.

İstanbul Organize Kabahatler ve Kaçakçılık Şube Müdürü Adil Serdar Saçan hayatını kaybetti. Bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Adil Serdar Saçan’ın yaşamını yitirmesinin ardından sosyal medya hesabından şu paylaşım yapıldı:

“Biz bu dünyada hiçbir zaman ölümden korkmadık, sadece Allah’tan korktuk. Sizler gibi hakkı yiyerek hakkın adını lekelemeye çalışmadık. Emir geldi ölüm başımıza geldi, Başımızda hakkın emridir, Hesap ahirete kalmış gibi siz hırsızlar, Ben sizi orada bekleyeceğim, asıl mahkemeye çıkacaksınız. Tanrı. Dürüst ve erdemli olanlara selam olsun. Onlarla da görüşeceğiz. Hırsızlar hesap verirken biz hasbihal edeceğiz. İzlemek çok popüler olacak. Hadi, şarj edeceğim. Allah’a emanet…”

Peker’in iddialarını doğruladı.

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki suç örgütünün lideri Sedat Peker bazı tezleri gündeme getirince Saçan, “bazılarını” doğrulayabileceğini açıkladı. Dağınık ‘Peker beni sevmiyor, ben Peker’i sevmiyorum. Ama bazı paylaşımlarını bizzat deneyimlediğim için onaylıyorum.

Adil Serdar Saçan kimdir?

İstanbul Organize Kabahatler ve Kaçakçılık Şube Müdürü olan Hair, Sedat Peker, Alaattin Çakıcı, Sedat Şahin, Ayvaz Korkmaz, Kürşat Yılmaz, Nuri ve Vedat Ergin kardeşlere operasyonlar düzenledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketlerde yolsuzluk, Akbil yolsuzluk gibi soruşturmaları yürüttü. 2002 yılında AK Parti’nin iktidara gelmesinin ardından polis teşkilatından ihraç edildi.

Saçan, Ergenekon soruşturması kapsamında 23 Eylül 2009’da tutuklandı. Ergenekon yapılanmasını örtbas etmek ve örgütle işbirliği yapmakla suçlanan Sacan, 15 Ocak 2010’da tahliye oldu.

Saçan, 2011 yılında Örümcek Ağı operasyonu sırasında işadamı Erol Kohen’den rüşvet aldığı ve üniversite öğrencilerine işkence yaptığı gerekçesiyle meslekten ihraç edildi.

cobanlarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu