Haber

Erdoğan-Putin görüşmesi için henüz bir tarih belirlenmedi.

Kremlin Dış Politika Danışmanı Yuriy Ushakov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında Türkiye’de yapılacak görüşme için henüz tarih belirlenmediğini açıkladı.

Kremlin Dış Politika Danışmanı Yuriy Ushakov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında önümüzdeki ay Türkiye’de yapılması planlanan görüşmeye ilişkin açıklama yaptı. İki cumhurbaşkanı arasında bir görüşme planlarının olduğunu doğrulayan Ushakov, “Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında bir görüşme planı olduğunu doğrulayabilirim. Ancak henüz belirli bir tarih ve saat konusunda anlaşamadık. Ağustos ve diğer seçeneklerden bahsedildi. Ancak Cumhurbaşkanımızın (Vladimir Putin) seçim zaferini kutlamak için Erdoğan’ı ziyaret etme sözü verdiğini biliyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki zaferinin ardından Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla arayarak tebrik etti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin’i Türkiye’ye davet etti. Görüşmenin detaylarına ilişkin taraflarca yapılan açıklamada Putin’in bu daveti kabul ettiği belirtildi. – MOSKOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu