Ekonomi

Eskisehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde Yapılan Toplantıda 2024 Yılı Projeleri Değerlendirildi

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde yapılan toplantıda, 2023 yılında hayata geçirilen projelerin uygulama aşamaları değerlendirilerek gelecek yılın yol haritası belirlendi.

Toplantının ana gündem maddesini 2024 yılında Eskişehir’de uygulanması planlanan projelerin değerlendirilmesi ve 2023 yılında il genelinde uygulanan TAKE (Tarım Arazilerinin Kullanımının Sağlanması) projelerinin sonuçlarının detaylı olarak değerlendirilmesi olarak belirlendi. Söz konusu toplantıda, 2023 yılında Eskişehir’de hayata geçirilen projeler konuşuldu; Bu projelerden elde edilen kazanımlar, projelerin uygulanmasında karşılaşılan zorluklar ve projelerden yararlanan çiftçilerden alınan geri bildirimler, katılımcılar arasında çerçeveli istişare ile değerlendirilerek, 2019 yılında hayata geçirilmesi planlanan projelerin yol haritası ortaya konuldu. 2024 yılında da bu doğrultuda Eskişehir’de konuşuldu. Toplantıya katılan çok sayıda bölge ve şube yöneticisi bölgelerindeki projelerin başarı öykülerini diğer katılımcılarla paylaşma fırsatı buldu.

Toplantıda konuşan İl Müdürü Seçkin Muhammed Gümüş, ortak akıl ve iş birliği ruhuna değindi. İl Müdürü Gümüş, planlanan üretim sürecinde Eskişehir’de hayata geçirilmesi planlanan yeni projelerin yanı sıra, geçmiş dönemlerde başarılı sonuçlar alınan uygulamaların koşulların uygun olduğu diğer ilçelerde de benzer şekilde uygulanabileceği görüşünü vurguladı. Söz konusu toplantı, Eskişehir’de tarımsal üretim yönetimi alanında daha etkin ve sürdürülebilir projelerin hayata geçirilmesi için stratejik yol haritasının belirlenmesine yönelik çalışmaların başlatılmasını sağlayarak, Eskişehir’de tarım alanındaki yatırımların desteklenmesi ve yönlendirilmesi açısından önemli bir fırsat sundu.

Toplantıya İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş’ün yanı sıra ilgili şube müdürleri, ilçe tarım ve orman müdürleri ve il müdürlüğü proje koordinatörü katıldı. – ESKİŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu