Yaşam

Fransız Metz-Grand Est Ulusal Orkestrası dayanışma konseri için Türkiye’ye geliyor

Fransız Metz-Grand Est Ulusal Orkestrası, Şubat 2023 sarsıntılarından etkilenen müzisyenlerle dayanışma için Türkiye’ye geliyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ile Institut français Turkey işbirliğiyle başlatılan “Umut Notları” projesi kapsamında gerçekleştirilecek konser, 6 Temmuz Perşembe günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek. 20:00.

Konserin tüm geliri, İKSV’nin depremde enstrümanını kaybeden müzik öğrenci ve eğitmenlerine enstrüman sağlamak için başlattığı İKSV Enstrüman Destek Fonu’na aktarılacak.

Konserde piyanist Can Çakmur’a şefliğini David Reiland’ın yaptığı Metz-Grand Est National Orkestrası eşlik edecek. CRR Genel Sanat Yönetmeni, şef ve besteci Murat Cem Orhan’ın da konuk şef olarak yer alacağı konserde Debussy, C. Saint-Saens, Ahmed Adnan Saygun ve Beethoven’ın eserleri seslendirilecek.

Dayanışma konserinin biletleri passo.com.tr’den, Passo taşınabilir uygulamasından, Passo satış noktalarından ve İKSV ana gişesinden (Pazar ve resmi tatil günleri hariç her gün 10.00-13.00 ve 14.00-18.00 saatleri arasında) alınabiliyor. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

haber-dalaman.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu