Haber

İçişleri Bakanı Yerlikaya: 28 bin 62 polisin atama ve yer değiştirme işlemleri tamamlandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 2023 genel atama çalışmaları kapsamında 28 bin 62 polis memurunun atama ve yer değiştirme işlemlerinin tamamlandığını bildirdi.

Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 2023 genel müdürlüğüne atanmasına ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Yerlikaya, bu kapsamda 28 bin 62 polis memurunun atama ve yer değiştirme işlemlerinin işçilerin moral ve motivasyonunu artıracak tüm detaylar düşünülerek sonuçlandırıldığını bildirdi.

“Emniyet Müdürlüğümüzde verimlilik ve personel memnuniyetini sağlamaya yönelik bu yılki genel atamalarda polislerimizin yüzde 82’si birinci ve ikinci tercihlerine atanmıştır.

Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen 11 ilde Nisan ayından bu yana yakınlarını kaybeden veya depremden etkilenen yaklaşık 10 bin polisin tercihleri ​​doğrultusunda atamaları yapılırken, boşalan yerlere yeni atamalar yapıldı.

Yerlikaya, genel atamaların vatan, millet ve milletin huzur ve güvenliğinin teminatı olan Emniyet Müdürlüğü’ne hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

kepezhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu