Haber

İsrail Devlet Başkanı Herzog, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştü

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrail temasları kapsamında İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile bir araya geldi.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Ortadoğu yarışının ilk durağı Mısır’ı takip ettiği İsrail’deki temaslarını sürdürüyor. Blinken, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ve İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen ile görüşmesinin ardından İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile bir araya geldi.

Herzog yaptığı açıklamada ABD’nin İsrail’in en yakın müttefiki olduğunu belirterek, “ABD ile bağlarımız son derece güçlü, hatta siyaseti ve çağı aşıyor diyebilirim.”

Blinken ise Doğu Kudüs’teki yasadışı Yahudi yerleşimindeki sinagoga düzenlenen ve 7 İsrailli’nin hayatını kaybettiği saldırıya değinerek, “İsrail’le, yeri geldiğinde tüm İsrail halkıyla güçlü dayanışmamızı biliyorsunuz. terörle mücadeleye bu konuda da her zaman olduğu gibi yanınızdayız.Başbakan ve Dışişleri Bakanı ile çok keyifli sohbetlerimiz oldu ama sizlerle vakit geçirmek ayrı bir keyif.”

Blinken’in İsrail’deki temaslarının ardından yarın Filistin’e gitmesi ve Batı Şeria’nın Ramallah kentinde Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşmeye gelmesi bekleniyor. – TEL AVİV

toprakkalehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu