Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Bekir Bozdağ, Cumhuriyetin 100. yılında milletvekillerine söz hakkı verecek.

TBMM Başkan Vekili Bekir Bozdağ, Cumhuriyetin ilanının 100’üncü yılı münasebetiyle yarın yapılacak Genel Kurul toplantısında 100 milletvekiline beyanlarını iletmek üzere söz hakkı vereceğini belirtti.

Bozdağ, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı konuşmada, 12. Kalkınma Planı’nın görüşülmesinden önce, Cumhuriyetin ilanının 100. yıl dönümünün dün coşku, onur ve gururla kutlandığını hatırlattı.

Bugünün Gazi Meclisi tarafından kabul ve ilan edilen Cumhuriyetin 2. yüzyılının ilk iş günü olduğuna dikkat çeken Bozdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cumhuriyetimizin ikinci asrının ilk çalışma gününü, ilk meclisini Yüce Allah’ın adıyla Bismillahirrahmanirrahim diyerek açıyorum.

Başta Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Meclisimizin Lideri, Cumhuriyetimizi yüz yıl önce kabul ve ilan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Gazimizin her gururlu üyesini rahmetle, duayla, rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Toplantı; Her birinin ruhu şad, mekanı cennet olsun.

Cumhuriyetimizin 100. yılı ve Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının ilk iş günü olan bu zamanda, Gazi Meclisimize üye ve aziz milletin temsilcisi olma şeref ve haysiyetini bize bahşeden Cenab-ı Hakk’a hamd ve şükürler olsun. Türk milleti. Gazi Meclisimizin, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında aziz milletimizi ve devletimizi her alanda daha da kalkındıracak, Cumhuriyetimizin demokratik cumhuriyetçi karakterini daha da güçlendirecek nice hayırlı ve faydalı çalışmalara imza atmasını temenni ediyorum.”

Bekir Bozdağ, Cumhuriyetin ilanının 100. yılı münasebetiyle yarın 100 milletvekiline birer dakikalık konuşma yapacağını belirterek, “Meclisimizin bu konuda mesajlarını vermek isteyen her milletvekilini davet ediyorum. Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü tarihe ve kayıtlara geçecek, mesajlarını yarınki oturumda aktarmak üzere.” söz konusu.

camliyaylaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu