Teknoloji

Google Artık Öğretmen Oldu: Matematik, Fizik, Geometri Sorularını Çözecek, Biyoloji İçin İnteraktif Görseller Oluşturacak!

MatematikSadece ülkemizde değil tüm dünyada öğrencilerin ve çalışanların en çok zorluk çektiği alanlar arasında yer alıyor.

Bu durumun farkında olan Google, öğrencileri sevindirecek yeni özelliklerini duyurdu. Google’dan yapılan açıklamaya göre kullanıcılar fizik ve matematik sorularını Google Arama ve Google Lens üzerinden çözebilecek.

Türev, integral, geometri soruları ve daha fazlası!

Öncelikle Google’ın Yeni özelliği karmaşık bir hesap makinesinden farklı şekilde çalışır. Karmaşık hesap makinelerine bir integral formülü girdiğinizde size sonucu verir. Google Arama ve Google Lens’in yeni özelliği Analiz ve çözümün adım adım açıklaması verir. Bu sayede Google sayesinde cevaplayamadığınız bir sorunun cevabını öğrenirken konuyu da öğrenme fırsatına sahip olacaksınız.

Öte yandan, özellikle yeni Google Arama ile birlikte, metindeki sorular da çözebilir. Örneğin “Emre’nin 4 elması vardı, 3’ünü yedi, kaç tane kaldı?” Soruyu yanıtlaması istendiğinde Google Arama yapması gereken işlemi de anlayabilir. Bu sayede soruları çözebilmek için göremediğimiz korelasyonları görmek mümkün hale geliyor.

Matematik ve fizik sorularının ötesinde arama yapın, geometri bu konuda da yardımcı olabilir. Genel olarak kelimelerle anlatmanın daha zor olduğunu belirten Google, Lens ile üçgen sorularını çözmenin daha kolay hale geldiğini söylüyor. Lens üçgenleri tanıyabiliyor ve analizi adım adım açıklayabiliyor.

Kimya, biyoloji gibi dersler de unutulmadı:

Son olarak temel bilimlerde Google Arama ve Lens, 1000’den fazla Ayrıca kimya, biyoloji, fizik ve astronomi gibi alanlarda öğrencilere yardımcı olacaktır. Görsellere odaklanan yeni özellik, öğretmenler için de oldukça faydalı olacak.

Yukarıdaki GIF, Google’ın yeni özelliğinin nasıl çalışacağına dair güzel bir örnek sunuyor. Ortada bulunan değerli hücre organelleri diyelim mitokondri Hakkında araştırma yapacaksınız. Google Arama, mitokondrinin görselleştirilmesini gösterecek. Buna tıklayan öğrenci veya öğretmen mitokondri hakkında detaylı bilgi sahibi olacaktır. görselleştirilmiş bir şekildeulaşabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu