Haber

MÜSİAD, Kahramanmaraş’a 2 bin konteynerlik yaşam alanı kuracak

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şube Başkanı Alparslan Şenocak, Türkiye genelindeki genel müdürlüklerinin tüm şubelerini kapsayacak şekilde başlattığı çalışmayla Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 2 bin konteynerden oluşan yaşam alanı yapılacağını bildirdi.

Dernekten yapılan açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Şenocak, MÜSİAD ve şubeleri olarak 11 ili etkileyen depremin yaralarını sarmak için ilk günden beri aralıksız çalıştıklarını belirtti. Şenocak, afetten etkilenen illerdeki şube müdürleri ile sürekli iletişim halinde olduğunu belirterek, bölge halkının yeme-içme, giyim, ısınma gibi tüm ihtiyaçlarını karşılayacak ekipmanların bölgeye gönderildiğini söyledi. AFAD koordinasyonunda bölge.

Depremin yol açtığı büyük tahribatın ardından bölge halkının en değerli ihtiyaçlarından biri olduğunu vurgulayan Şenocak, şunları kaydetti:

“Devletimizin bölgeye kazandıracağı deprem evlerinin üretimi tamamlanana kadar genel merkezimiz depremzedelerimizin barınma ihtiyaçlarını olabildiğince konforlu bir şekilde karşılamak için değerli bir çalışma yürütüyor. İçişleri Bakanlığımız ve genel merkezimiz ile Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 2 bin konteynerden oluşan bir yaşam alanı kurmayı planlıyoruz.Nisan ayı itibariyle konteyner kentimizi adım adım tamamlamayı hedefliyoruz.”

Şenocak, 8 bin kişinin geçici barınma ihtiyacının karşılanacağı yaşam alanındaki 2 odalı 21 metrekarelik konteynerlerin mutfak, banyo ve tuvaleti içerecek şekilde tasarlandığını belirterek, “Geçici binamızda. yaşam alanları, beyaz eşya, koltuk ve masa gibi günlük yaşam, mutfak eşyaları, ısıtma sistemi Tüm vazgeçilmez eşyalar ve sıcak su bulunacaktır.Aynı zamanda planladığımız yaşam alanımızda alt yapı ve çevre düzenleme çalışmalarının yanı sıra sağlık ocağı ve kreş gibi sosyal tesisler ile idari hizmet binaları da yapılacak.” terimleri kullandı.

haber-pazaryolu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu