Haber

Kurtlar Vadisi Fikirtepe: Şaşmaz kardeşler beraat etti

İstanbul Kadıköy Fikirtepe’de yapılması planlanan Brooklyn Park ve Brooklyn Life projelerinde satılan 1200 daire hak sahiplerine teslim edilemedi. Mağdurların şikayeti üzerine, aralarında oyuncu Necati Şaşmaz, Raci Şaşmaz ve Uzman Şaşmaz’ın kardeşleri ile şirketin CEO’su Kürşat Coşkun Ufuk’un da bulunduğu 13 kişi hakkında, sanıkların 12 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları talebiyle dava açıldı. Her biri 1310 yıl.

Halk TV’nin haberine göre, İstanbul Anadolu 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 18. duruşmasında karar çıktı. Mahkeme, Tayyar Raci Şaşmaz, Ahmet Uzman Şaşmaz, Kürşat Coşkun Ufuk, Ali Mert Dingil, Aydoğan Selimoğlu, Burcu Gülhan Dursun İnanç, Fatih Varilci, Halil Koç, Hızır Selimoğlu, Muhit Kayaoğlu, Murat Aydınlı, Nazım Selimoğlu, Necdet Yalçın, Numan Tüfekçi, Hakan Yollu, Sadettin Namoğlu, Sercan Çadırcı, Sevim Koç ve Yasin Oğuz Ufuk beraat etti.

Şikayetçilerin söz konusu karara Yargıtay’da itiraz etmesi bekleniyor.

ŞİRKETİ ÇAY SATICISINA DEVRE ETTİLER

Beraat kararının verildiği belgede, projenin bağlı olduğu Raci Şaşmaz’ın sahibi olduğu Pana Yapı’nın, şirkette çay satıcısı olarak çalışan Muhammed Muhit Kayaoğlu’na devredildiği belirtildi. Söz konusu projenin mağdurları arasında eski milletvekili İhsan Özkes de vardı.

Duruşmada sanıklar birbirlerini suçladı. Sanıklar şirketin içini boşaltmakla suçlanırken, bazı sanıklar Raci Şaşmaz’ın şirketten 350-400 milyon lira kaçırdığını iddia etti. Soruşturma kapsamında 6 kişiyle birlikte tutuklanan Pana Yapı’nın eski CEO’su Kürşat Coşkun Ufuk, bir süre sonra serbest bırakıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu